Blog

#motoryzacja #auto skup #Dąbrowa Górnicza #Będzin #Tychy #Sosnowiec #skup samochodów #skup aut #aktualności #auto

 5.11.2018

Fotoradary do magazynów? Brak homologacji

Dobra wiadomość dla antyradarowców na polskich drogach - blisko połowa fotoradarów prowadzonych przez CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) tracą homologację. Data ważności kończy się wkrótce, a nadal nie podpisano umów serwisowych co oznacza ich rychłe usunięcie z dróg.

Legalizacja to rzecz święta dla urzędników i to również dotyczy się urządzeń mających w zamierzeniu ich twórców nie tylko dbać o bezpieczeństwo na drogach ale przede wszystkim zarabiać. Utrata homologacji wiąże się z ich unięciem z masztów. CANARD podaje że legalizacja niebawem kończy się aż dla 253 sztuk takich urządzeń co jest sytuacją krytyczną bo oznacza ich wyeliminowanie z polskich dróg dla radości części kierowców.

Rzecz w tym, że fotoradary muszą być regularnie serwisowane, aby były zalegalizowane. Ta prawie połowa fotoradarów na polskich drogach które tracą homologację dotyczy typu Fotorapid CM (firma ZURAD). Jest to sytuacja dość nietypowa - brak możliwości albo spóźnianie się z podpisaniem umów serwisowych okazuje się nie do przeskoczenia. Bez serwisu, a co za tym idzie ponownej legalizacji na dany okres nie można mieć pewności że mierzą poprawnie prędkość aut na drodze.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym co prawda wskazuje że być może uda im się podpisać kolejne umowy serwisowe jeszcze w listopadzie, ale sprawa nie jest pewna. Wieści z wielu źródeł prasowych wskazują że nie będzie to możliwe i niestety dla CANARD wiele tych urządzeń będzie musiało być zdjętych.

Loading...