Letnia wymiana opon wystartowała. Już teraz można zauważyć oblężenie warsztatów i serwisów wulkanizacyjnych. Jeśli jesteśmy w stanie samemu zamienić koła na letnie i wiemy co robimy to jak najbardziej jest to najlepsza opcja. W przeciwnym razie radzimy ufać, ale kontrolować. Przy takim nawale pracy, bardzo często można spotkać fuszerkę odstawioną przez warsztat samochodowy, co gorsza również i w tym zawodzie można spotkać pseudo fachowców.
Blog
Pasa motoryzacyjna rozpisuje się już z wielkim hukiem o ostatniej bolączce kierowców - ceny czynników klimatyzacyjnych poszły w górę. Ostatni rok to podwyżka nawet o kilkaset procent w zakupie specyfiku przez warsztaty co oczywiście przełoży się na koszty serwisu.
Obecnie powszechnym trendem w projektowaniu silników benzynowych jest turbodoładowanie. Czemu tak się dzieje, co się z tym wiąże i jakie korzyści oraz wady otrzymuje nabywca auta - przyglądamy się tej kwestii z bliska.
Lokalizatory GPS dla większości kierowców są raczej zbędne, jednakże jeśli mamy powody aby kontrolować położenie samochodu lub po prostu boimy się kradzieży warto zaopatrzyć się w urządzenia zwane lokalizatorem GPS. Często urządzenia są także stosowane przez rodziców którzy dają dziecku auto i chcą jednocześnie zachować kontrolę.
Napęd na cztery koła jest coraz częściej spotykany w samochodach kompaktowych na rynku. Niewątpliwie zaletą jest poprawa właściwości jezdnych oraz trakcji szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Czy warto posiadać napęd na cztery koła jeżdżąc po drogach miejskich czy podmiejskich? Spróbujemy rozwiać nieco wątpliwości.
Wróciła prawdziwa zima, temperatury nie rozpieszczają nas, co za tym idzie nasza codzienna jazda samochodem może być bardziej uciążliwa i... brudna. Tak, niestety zimowe drogi często sypane solą drogową i zawalone breją śniegową nie sprzyjają zachowaniu naszych aut w dobrej kondycji. Myć, nie myć? Radzimy co robić.
Ostatnie tygodnie to dla prasy motoryzacyjnej przede wszystkim news dotyczący wadliwych poduszek powietrznych. I rzeczywiście wydaje się że sprawa nie jest trywialna. Jak donoszą media w co najmniej kilkudziesięciu milionach aut zamontowano wadliwe poduszki powietrzne które zagrażają życiu i zdrowiu kierowcy i pasażerom.
Ze względu przede wszystkim na coraz to bardziej ostre normy spalania narzucane producentom aut, aktualnie praktycznie każdy nowy samochód jest wyposażony fabrycznie w system start-stop. Klientom reklamowany jest on jako system który oszczędza paliwo, co za tym idzie nasz portfel. Ile w tym prawdy i na co jeszcze wpływa ów system?
Już od jakiegoś czasu obowiązuje ustawa która mówi że każdy nowy samochód musi być wyposażony w czujniki ciśnienia powietrza w oponach. Samochody nowe jak i coraz częściej używane są w nie wyposażone. Podnosi to sporo koszt samej eksplantacji pojazdu.
Czy chcemy czy nie motoryzacja się ciągle zmienia. Niegdyś bezawaryjne diesle dzisiaj są już niemal tylko rzewnym wspomnieniem. Ciężko powiedzieć czy jest to spowodowane tylko pazernością producentów czy po prostu chorobami wieku dziecięcego niektórych modeli.