Blog

Niestety z roku na rok polisa OC drożeje co drenuje kieszenie każdego kierowcy. Nasz skup samochodów szczególnie to dostrzega. Posiadanie samochodu dzisiaj wydaje się znowu luksusem w porównaniu choćby do kilku lat wstecz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niestety zaktualizowana wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie zostanie wprowadzona w życie od 1 stycznia 2017 r. Co więcej nie jest jeszcze znana data uruchomienia nowego systemu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bardzo często na rynku wtórnym samochodów możemy trafić na bity pojazd. Niestety ale auta bezwypadkowe stanowią mały odsetek wszystkich sprzedawanych aut, tym bardziej warto wiedzieć na co się godzić. Przecież uszkodzenie nadwozia nie koniecznie jest niebezpieczne w stopniu zagrażającym nam i pasażerom. Sprawdzajmy dogłębnie i przeanalizujmy czy warto.

CZYTAJ WIĘCEJ

Marka Renault ma zamiar realizować stopniowe wycofywanie silników wysokoprężnych z większości swoich samochodów w ofercie maksymalnie do 2020 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współczesny rynek samochodów jest niezwykle nasycony. Ciężko sprzedać samochód szybko a do tego za rozsądną cenę. Często trwa to sporo czasu, nawet do kilku miesięcy, natomiast auto skup bierze samochody od ręki, płaci gotówką, a do tego odbiera samochód od klienta. Warto się zastanowić czy nie jest racjonalnym wyborem dla nas sprzedaż w auto skupie.

CZYTAJ WIĘCEJ

To nieprawdopodobne ale około 150 tysięcy ofert sprzedaży samochodów używanych jest wystawianych w Polsce miesięcznie. Liczba ta jest imponująca i wynika ona z analizy statystycznej ogłoszeń internetowych, danych przedstawianych przez komisy oraz oferty dawane przez dilerów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sprzedaż i zakup auta wiąże się z formalnościami ubezpieczeniowymi. Garść rad co trzeba zrobić, a co powinniśmy zrobić, aby zgodnie z prawem dokonać transakcji. Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych mówi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Paliwa w formie ciekłej to najbardziej powszechnie stosowane aktualnie na rynku motoryzacyjnym. Są niewątpliwie najlepszymi paliwami, ponieważ mają więcej zalet niż wad i tak najistotniejszą z punktu widzenia inżynieryjnego to że posiadają największą gęstością energetyczną w porównaniu z innymi przy jednoczesnej dobrej cenie wydobycia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cenę samochodów używanych reguluje rynek. Oczywiście są auta, które są sporo tańsze, niż większość na rynku. Jednocześnie są też takie, które są zdecydowanie droższe. Zawsze jednak cenę determinuje rynek. Reguluje ją natomiast kupujący, czy też wyposażenie samochodu i inne ważne czynniki. Kiedy skup samochodów Chorzów jest w stanie zapłacić za auto więcej, aniżeli wynosi cena rynkowa, oznacza to, że jest to samochód dobrej jakości w doskonałym stanie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Istnieje wiele czynników, które w pewnym stopniu, większym lub też mniejszym, wpływają na cenę samochodu i na to, czy samochód będzie można sprzedać łatwiej czy też trudniej. Niektóre roczniki samochodów są wybitnie poszukiwane ze względu na bardzo dobrą opinię, niektóre wręcz przeciwnie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Loading...