Blog

Temat bagażnika rowerowego wydawać by się mógł trywialny i niegodny większego rozwodzenia się, a jednak nie w Polsce.Jeśli w ostatnim czasie kupowałeś bagażnik do przewozu rowerów jest wysoce prawdopodobne że kupiłeś niezgodny z bieżącymi przepisami, a tym samym podróżujesz narażając się na mandat ze strony drogówki. Pocieszające jest to że podzielasz sytuację aktualnie większości kierowców aut z bagażnikiem rowerowym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bardzo często są aktualnie spotykane tzw. zestawy naprawcze zamiast koła zapasowego, czy też dojazdowego. Szczególnie w nowszych samochodach jest to standardem, że nie znajdziemy w nim dojazdówki, natomiast producenci owszem, oferują koło zapasowe ale ewentualnie jako dodatkowe wyposażenie, co za tym idzie oczywiście płatne. Z czego składa się zestaw naprawczy i czy jest on lepszą alternatywą dla koła zapasowego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cena paliwa nie jest w Polsce szczególnie niska biorąc pod uwagę średnie zarobki. Szczególnie osoby jeżdżące codziennie na dłuższych dystansach mogą sporo zaoszczędzić trzymając się prostych zasad podczas użytkowania samochodu. Sprzyja to także ogólnej eksploatacji samochodu, przedstawiamy kilka porad pozwalających zmniejszyć koszta.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ocena stanu technicznego samochodu na własną rękę to nie łatwa sprawa. Co więcej samochody używane z "trudną" przeszłością po naprawach blacharskich mają tendencję do psucia się, zarzewi rdzy, a często problemy z geometrią. Dla kupca poprawna ocena auta przed zakupem pod tym kątem jest często niemożliwa z powodu braku wiedzy. Pomagamy i radzimy na co zwracać uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Z ubezpieczeniem OC kierowcy zawsze mają problem. I nie chodzi tutaj o jego notorycznie rosnące ceny. Sam proces odnawiania lub kupowania u innego ubezpieczyciela jest czasami kłopotliwy, szczególnie jeśli mieliśmy jakieś kolizje. Bardzo często podajemy błędne dane przy zakupie lub po prostu zapominamy o szczegółach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mało który kierowca samochodu z klimatyzacją wie jak dbać o kondycję układu chłodzącego nie tylko podczas sezonu ale i poza nim. Skutkuje to przykrymi dolegliwościami, które można zaobserwować szczególnie kiedy pierwszy raz włączymy klimatyzację na przełomie okresu wiosna/lato.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualnie na rynku aut w szczególności benzyniaków możemy zauważyć utrzymującą się modę na silniki nisko pojemnościowe, z reguły turbodoładowane. Ten trend wydaje się już być stały i niestety chcemy czy nie, musimy się pogodzić z tym co oferują nam producenci aut. Pomagamy rozważyć plusy i minusy takich jednostek w opozycji do tradycyjnych silników wolnossących.

CZYTAJ WIĘCEJ

Większość kupowanych samochodów w Polsce to samochody używane i to się prędko nie zmieni. Bez pomocy fachowca kupno samochodu nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym. Co więcej brakuje nam wiedzy na co zwracać szczególnie uwagę podczas oględzin, o co pytać czy jakich technik stosować. Wynajęcie doradcy to bardzo często jedyne rozwiązanie, ale też i kosztowne jeśli nie mamy znajomego znającego się na rzeczy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sprzęgło w samochodzie jest kluczowym komponentem, a w zasadzie praktycznie najważniejszym ponieważ łączy silnik ze skrzynią biegów. Dzięki niemu ruszamy, poruszając się płynnie po drodze ponieważ idealnie przerzuca obciążenie. Można by powiedzieć część idealna, jednakże niestety bardzo awaryjna. Co więcej nie psuje się "samo", przede wszystkim kierowca się do tego przyczynia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zawsze jak zaczynamy rozważać montaż instalacji gazowej myślimy o oszczędzaniu. Cena gazu nadal jest atrakcyjna w porównaniu do choćby benzyny PB95, lecz należy zdawać sobie sprawę, że na nasze końcowe oszczędności będzie wpływać więcej czynników niż tylko cena samego paliwa.

CZYTAJ WIĘCEJ
Loading...