Blog

System CEPIK w końcu ma zostać uruchomiony po ponad czterech latach pracy. Data wejścia w życie znowelizowanej ustawy o ruchu drogowym wyznaczono na 13 listopada 2018 r. Oczywiście nie wszystko ruszy wraz z tą datą, ale duża część systemu tak. Dla nas jako kierowców największe znaczenie mają zmiany w okresowych badaniach technicznych, natomiast nowa ustawa obejmuje także Straż Graniczną czy UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny).

CZYTAJ WIĘCEJ

Manewr wyprzedzania pojazdu jest podstawowym manewrem podczas kierowania autem. Niby coś naturalnego co każdy kierowca powinien mieć opanowane perfekcyjnie, a jednak nie takie proste w praktyce. Co więcej, na polskich drogach wciąż pokutuje typowa polska mentalność objawiająca się dużą ilością grzeszków za kółkiem, mistrzów kierownicy mamy wielu, a liczba wypadków niestety nie spada, szczególnie tych powodowanych właśnie przy wykonywaniu wyprzedzania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wielkimi krokami zbliża się niestety jesień. Dla jednych pora roku idealna, dla innych znienawidzona. Kierowcy są nieszczególnie szczęśliwi z tego powodu. Mokra nawierzchnia, kapryśna aura, wieczna wilgoć w kabinie naszego auta - to tylko nieliczne wady nadchodzącego sezonu. Warto się dobrze do niego przygotować.

CZYTAJ WIĘCEJ

W dzisiejszych czasach trzeba być wyjątkowym szczęściarzem, aby przez kilkanaście lat jeździć autem bez żadnej kolizji lub wypadku. I nie koniecznie z naszej winy, niestety bardzo często wypadki powodują młodzi i nie doświadczeni kierowcy a natężenie ruchu nie sprzyja spokojnej i bezkolizyjnej jeździe. W ruchliwych arteriach miasta o stłuczkę naprawdę nie trudno, tak więc trzeba się mieć na baczności i uważać, a także mieć szeroko otwarte oczy na innych uczestników ruchu. A co zrobić jeśli już się zdarzy taka przykra okoliczność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Rowerzystów jest coraz więcej, szczególnie w obszarach miejskich oraz centrach miast. Tras rowerowych także przybywa, bardzo często możemy także spotkać drogi rowerowe, szczególnie w większych miastach. Na styku dróg rowerowych i przeznaczonych dla aut pojawiają nowe problemy wśród kierowców, wcześniej nie spotykane.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jazdy próbne w dzisiejszej rzeczywistości stały się czymś naturalnym. Obojętne czy kupujesz auto nowe czy używane - zakup w ciemno bez jazdy próbnej jest co najmniej nierozsądnym posunięciem. Warto spróbować i przede wszystkim skupić się na samochodzie a nie na naszych emocjach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Temat który jest poruszany co jakiś czas przez kierowców, jednocześnie bardzo nośny i kontrowersyjny. Dla jednych paliwa z wyższej półki, dla innych marketingowa ściema. Ile prawdy krąży o paliwach premium oraz czy możemy oczekiwać korzyści ze stosowania paliw premium niż klasycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ

W czasach mody na turbosprężarki montowane na wysilonych silnikach doczekaliśmy czasów w których ten jeden z najbardziej kluczowych elementów napędu w niejednym samochodzie stał się w wielu warsztatach źródłem jego utrzymania, a przynajmniej sporym udziałem w przychodach. Stało się tak dlatego że jak podają statystyki naprawia się miesięcznie około 35 tys. turbosprężarek na miesiąc w samej tylko Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kupno samochodu przy umiarkowanym budżecie to spore wyzwanie. Z jednej strony auta używane klasy premium, z drugiej nowe lub prawie nowe używane niższej klasy. Warto zawsze się zastanowić nie nad samym zakupem, ale jego konsekwencjami. Oczywiste jest że Mercedes, czy BMW będzie zawsze droższe w utrzymaniu, choćby ze względu na koszty mechaniki i podzespołów. Jednakże wszystko zależy od twoich upodobań i możliwości finansowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Szacowanie wartości samochodu może przysporzyć wielu problemów jeśli chcemy samodzielnie sprzedać auto. Cena z jednej strony nie może być z "sufitu", z drugiej nie może być zbyt zaniżona, bo co oczywiste nie chcemy stracić na transakcji.

CZYTAJ WIĘCEJ
Loading...