Blog

Wbrew pozorom koniunktura na kupno i sprzedaż samochodów nie jest zależna tylko od sytuacji na rynku, ale od wielu innych czynników. Ważna jest pora roku, czy też nawet chwilowa moda - w określonych momentach czasem po prostu warto kupić samochód.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wtórny rynek motoryzacyjny jest jednym z najtrudniejszych obecnie rynków. Od wielu lat jest bardzo silnie oblegany przez handlarzy, głównie tych, którzy sprowadzają samochody zza granicy. Tajemnicą jest to, jakim cudem samochód z Niemiec jest o 30% tańszy, niż ten krajowy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wbrew pozorom nie tylko zakup samochodu wymaga wiedzy, również sprzedaż wymaga pewnej wiedzy i do tego bardzo dużej dawki cierpliwości. Oczywiście można wybrać drogę łatwiejszą i także dobrą, czyli wybrać skup aut sosnowiec. Niemniej jednak na pewno zainteresowani będziemy zarobieniem nieco na samochodzie i z pewnością spróbujemy sprzedać go na własną rękę. Czyli wybieramy często po prostu drogę przez mękę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wszystkie skupy samochodów używanych zmuszone są niejako pójść z duchem czasu. Jest to normalny proces, aby przetrwać na tak trudnym rynku, jakim jest rynek samochodów używanych. Niestety, ale trudności na rynku generują również nieuczciwych sprzedawców. Ci zaś, przede wszystkim żerują na klientach. Uczciwe skupy samochodów jednak nadal działają i tam też warto samochód sprzedać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ilość skupów samochodów działających na polskim rynku jest wręcz porażająca. W każdym większym i mniejszym mieście w Polsce znaleźć można firmy skupujące samochody za gotówkę. Jak w związku z tym znaleźć dobry skup samochodów, chcąc sprzedać swój samochód? Wystarczy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aby szybko sprzedać samochód używany można zrobić dwie rzeczy. Pierwszą jest wystawienie go na sprzedaż w niskiej cenie, czyli znacznie niższej niż cena rynkowa. Drugim sposobem jest skorzystanie z usług skupu samochodów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Skupy samochodów używanych reklamują się jako rewelacyjne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprzedać samochód szybko i w dobrej cenie. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy skupy samochodów są idealnym miejscem do sprzedaży auta? Czy może jednak lepiej jest sprzedać samochód gdzie indziej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bardzo silnie przepełniony rynek wtórny samochodów to oczywiście duży problem dla handlarzy oraz skupów samochodów. Problem ten przekłada się coraz częściej na klienta, który niestety jest w Polsce oszukiwany.

CZYTAJ WIĘCEJ

Na rynku wtórnym samochodów działają komisy, handlarze, firmy pośrednictwa, a także skupy samochodów. To przede wszystkim skupy bardzo dobrze rozwinęły i jednocześnie przyjęły się w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gaz to paliwo, które jest tańsze od benzyny i ropy przeszło dwukrotnie. Nadal posiada zagorzałych zwolenników, jak również przeciwników. Paliwo to pozwala na tańsze użytkowanie auta - cena za przejechanie stu kilometrów spada przeszło dwukrotnie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Loading...