Blog

Sprzedając samochód po raz kolejny jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenie. Sprzedając jednak auto po raz pierwszy, warto uzbroić się nie tylko w gąbkę i pastę polerską, ale również w wiedzę, która jest bardzo przydatna. Bez względu na to czy wybierzemy jako kupca skup samochodów Sosnowiec, czy raczej sprzedamy auto dalej na rynek, musimy się do tego przygotować.

CZYTAJ WIĘCEJ

Każda sprzedaż samochodu musi być spełniona po podpisaniu pisemnej umowy. Oznacza to zrzeknięcie się praw do pojazdu i przekazanie ich na nabywcę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sprzedaż auta do skupu nie jest wcale rozwiązaniem mało opłacalnym, jak sądzi powszechnie wiele osób. Wręcz przeciwnie. Dla wielu ludzi sprzedaż auta na rynku wtórnym może być trudna i trwać przez wiele miesięcy. W skupie auto można sprzedać szybko, wręcz w ciągu 24 godzin. Tym bardziej teraz, kiedy skupy bardzo aktywnie ze sobą rywalizują.

CZYTAJ WIĘCEJ

Skupy samochodów działają najczęściej na szybkiej wymianie samochodu, na zasadzie kupna, a następnie sprzedaży auta. Skupy oferują zatem dwa rozwiązania. Pierwszym jest odkupienie samochodu używanego. Oczywiście cała transakcja odbywa się pod pewnymi warunkami, nie jest tak, że skupy odkupują auta w każdym wieku i w każdym stanie technicznym.

CZYTAJ WIĘCEJ

W Polsce przyjęło się przekonanie, że każdy handlarz samochodów chce nam wcisnąć kit, a skup auto Dąbrowa Górnicza wyciągnąć z nas jak najwięcej, odkupując auto. Na opinię taką zapracowali sobie zresztą sami Ci, którzy w tym fachu siedzą, bowiem nie brakuje nieuczciwych handlarzy i tak zwanych skupów, które kupują wyłącznie złomy, lub też na siłę obniżają cenę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Skupy samochodów, autoszroty, komisy czy też samodzielni handlarze. To potencjalni kupcy w przypadku chęci sprzedania samochodu. Samochód można również sprzedać komuś innemu, niemniej jednak, to właśnie w auto skupie najłatwiej jest znaleźć nabywcę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poważna kolizja drogowa, czy też wypadek drogowy bardzo często w pewien sposób eliminują samochód z dalszego użytkowania. Przestawienie silnika, czy też uszkodzenie belek pojazdu powoduje, że pojazd jest po prostu niebezpieczny, a zwyczajne prowadzenie go jest niemożliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Większość aut osobowych dostępnych na rynku wtórnym w Polsce to samochody sprowadzone zza granicy. Tak naprawdę Polacy niewiele kupują aut z segmentu średniego i wyższego bezpośrednio z salonu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Komisy samochodowe stopniowo znikają z rynku samochodów używanych. Były one bardzo lukratywnym biznesem jeszcze na początku XXI wieku. Możliwość sprowadzenia aut zza granicy, a także internet doprowadziły do tego, że komisy zasadniczo przestały się opłacać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Skupy samochodowe prosperują w Polsce bardzo prężnie. Bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie z tej opcji sprzedaży swojego pojazdu. Większości osobom wydaje się, że skupów najczęściej korzystają klienci prywatni, którzy chcą szybko i łatwo pozbyć się starego auta.

CZYTAJ WIĘCEJ
Loading...