Blog

#motoryzacja #auto skup #porady #Będzin #Sosnowiec #skup samochodów #skup aut #mechanika samochodowa #opony samochodowe #części samochodowe

 12.05.2018

Zestaw naprawczy do opon - kosztowne i mało praktyczne rozwiązanie

Co jakiś czas wraca temat zestawów naprawczych do opon które niestety są wciskane we wszystkich nowych autach na rynku od paru dobrych lat. A więc w zasadzie praktycznie każde kilkuletnie auto zamiast pełnowymiarowego koła zapasowego, czy dojazdowego posiada zestaw naprawczy w standardzie, co więcej niekoniecznie sprawny. Pamiętać należy iż wtłaczana ciecz również ma swoją datę ważności.

Jeśli właściciel sam nie zadbał o to aby na pokładzie mieć koło zapasowe czy dojazdówke niestety skazany jest na łaskę zestawu naprawczego. Niegdyś wybierano go tylko z powodu, aby zaoszczędzić miejsce w bagażniku przykładowo na zbiornik LPG. Aktualnie jest on nawet umieszczany z reguły w specjalnie wyprofilowanym styropianowym wkładzie a nawet sama przestrzeń która w przeznaczeniu była na koło zapasowe potrafi być wyprofilowana jedynie na zestaw. Więc niestety, nie zawsze zaletą posiadania zestawu naprawczego jest więcej miejsca w kufrze.

Pełnowymiarowe koło czy dojazdówka oferowana jest za słoną dopłatą. Nie ma się co dziwić, producenci oszczędzają sporo pieniędzy na zmianie standardu sprzedawanych samochodów, klient niestety stracił. Co więcej naprawa koła za pomocą zestawu jest jedynie skuteczna w przypadku najechania na gwóźdź itp., ale nie na większe szkody na oponie. Jeśli nieszczęście zdarzy się w mieście to nie ma problemu, zawsze i szybko znajdziemy pomoc w krytycznej sytuacji. Gorzej jak jedziemy daleko, po bocznych trasach do tego z rodziną, a do tego w nocy Tak więc warto zaopatrzyć się w koło zapasowe jeśli często jedziemy w obszarach nie zaopatrzonych w gęstą sieć punktów wulkanizacyjnych jak to założyli producenci samochodów.

Loading...