Blog

#motoryzacja #auto skup #porady #Dąbrowa Górnicza #Będzin #Sosnowiec #auto #auto myjnia #zima #mycie auta

 27.02.2018

Zadbanie o nasze auto w warunkach zimowych

Wróciła prawdziwa zima, temperatury nie rozpieszczają nas, co za tym idzie nasza codzienna jazda samochodem może być bardziej uciążliwa i... brudna. Tak, niestety zimowe drogi często sypane solą drogową i zawalone breją śniegową nie sprzyjają zachowaniu naszych aut w dobrej kondycji. Myć, nie myć? Radzimy co robić.

Trzeba wiedzieć że sól drogowa oraz piasek w znaczący sposób niszczy lakier. Powoduje mikro ogniska korozyjne które w dłuższej perspektywie powodują poważne uszkodzenia karoserii jak i podwozia. Ponadto wszelakie zabrudzenia zimowe zaburzają oświetlenie auta przez co jesteśmy mniej widoczni jak i mniej widzimy. Trzeba przyznać że są to argumenty z którymi nie sposób dyskutować.

Często kierowcy mają różne opinie na temat myjni szczególnie tych automatycznych. Wynika to raczej z osobistych pozytywnych lub negatywnych doświadczeń. Fakt jest jeden - jeśli mamy grubą warstwę brudu na karoserii warto ją najpiere spłukać obficie samą wodą. Jeśli tego nie zrobimy to wałki na myjni automatycznej czy też po prostu gąbka będzie działała jak papier ścierny i niszczyła powierzchnie lakieru. I to nie jest zależne od pory roku.

W zimie po umyciu auta należy go dobrze osuszyć, szczególnie elementy gumowe na które w szczególny sposób działa niska temperatura. Tego typu elementy można także zabezpieczyć odpowiednim olejem. Jeśli mamy zamki mechaniczne które są mocno narażone na wnikanie wody odradzamy myjnie automatyczne, w ten czas lepiej samodzielnie zabezpieczyć zamek przez samym umyciem auta i zrobić to ręcznie lub myjką czy na myjni bezdotykowej. Podobnie jeśli nie dawno mieliśmy jakieś naprawy lakiernicze - również fachowcy odradzają w tym wypadku takie działania aby zapobiec uszkodzeniu jeszcze "miękkiej" powłoki lakierniczej. Należy odczekać minimum miesiąc, aby uniknąć takich przykrości.

Loading...