Blog

#motoryzacja #auto skup #porady #Dąbrowa Górnicza #Będzin #Tychy #Sosnowiec #ubezpieczenia #auto #OC/AC

 26.05.2018

Ubezpieczenie Autocasco mówimy czemu warto je posiadać

W powszechnej opinii kierowców ubezpieczenie Autocasco to zabezpieczenie się przeciwko kradzieży i owszem, jednakże mało kto wie że ubezpieczenie to zabezpiecza nas przed wieloma innymi szkodami. Zdarzenie losowe może spotkać każdego i statystycznie nas z całą pewnością spotka.

Ubezpieczenie to przede wszystkim jest opłacalne dla pojazdów nowych lub o relatywnie wysokiej wartości rynkowej. Jeśli pojazd jest często użytkowany a więc narażony na zdarzenia losowe również warto to przemyśleć jednakże przy zachowaniu rozsądku odnośnie jego wartości. Czasami po prostu zawarcie takiego ubezpieczenia może być naturalnie nie opłacalne nawet w przypadku szkody całkowitej.

Samo ubezpieczenie jest dobrowolne i wg ubezpieczycieli pojazdy ponad 15 letnie nie są go warte chyba że mówimy tu o zabytkach których wartość jest z reguły duża. Należy pamiętać że ubezpieczanie AC chroni nas przed kradzieżą auta lub jego części, uszkodzeń pojazdu przez innych uczestników ruchu lub osoby postronne, zabezpiecza także szkody powstałe w wyniku zderzeń z innymi pojazdami, przedmiotami itd. Oraz przez zjawiskami atmosferycznymi powodującymi szkody na pojeździe.

Oczywiście każdy ubezpieczyciel ma swoje spektrum zdarzeń które obejmuje AC w zależności co wybierzemy, natomiast pewnym jest że pełne AC zawsze warto brać na nowe pojazdy. Pamiętajmy że w przeciwieństwie do OC, AC kupujemy dla siebie nie warto tutaj oszczędzać. Na co zwracać szczególną uwagę w wyborze ubezpieczenia AC?

Udział własny czy w ogóle a jeśli tak to ile kwotowo uczestniczymy w kwocie odszkodowania. Franszyza integralna dolny pułap wartości szkody poniżej której odszkodowanie nie będzie wypłacone. Warto zwrócić uwagę czy suma ubezpieczenia jest malejąca czy jego wartość spada z czasem, czy np. zdarzenie go pomniejsza. Czy ubezpieczyciel zmniejsza wartość ubezpieczenia o amortyzację części z czasem są zakłady ubezpieczeń które stosują taki wybieg.

Warta uwagi jest także sama metoda rozliczeń kosztorysowa czy serwisowa. Dla nas zawsze drugi wariant będzie bezpieczniejszy. Po prostu nigdy nie dopłacimy do mechanika. Na koniec zwracajmy uwagę na terminy zgłaszania szkód i obostrzenia do nich które mogą wystąpić przykładowo ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania w przypadku jeśli zostawimy w pojeździe dokumenty i kluczyki do auta

Loading...