Blog

#auto skup #porady #Dąbrowa Górnicza #Sosnowiec #skup samochodów

 18.11.2016

Twoje auto i stan opon samochodowych

Opony i ich stan w aucie to kwestia dość często poruszana, ale nie doceniana przez właścicieli czterech kółek. Stan auta to w dużej mierze stan opon. A o nie należy dbać ponieważ to twoje bezpieczeństwo przede wszystkim od tego zależy.

Bardzo często bieżnik opony ulega szybkiemu zużyciu ponieważ zbieżność kół jest niewłaściwa. Symptomem jest ściąganie auta i postępujące niszczenie zawieszenia. Warto okresowo kontrolować geometrię zawieszenia aby uniknąć tego problemu, jednakże aby za wczasu przeciwdziałać nadmiernej eksploatacji pojazdu warto nauczyć się rozpoznawać stan bieżnika opony. 

Samodzielnie możesz sprawdzić auto oponę poprzez przesunięcie dłonią od wewnętrznej do zewnętrznej krawędzi opony samochodowej. Jeśli bieżnik jest w dobrym stanie podczas przesunięcia wyczuwa się wyraźny opór ostrych krawędzi. W przeciwnym razie bieżnik jest podejrzany.

Warto także sprawdzić czy bieżnik nie zużywa się tylko z jednej strony. Bardzo częstą i trywialną przyczyną jest złe ciśnienie w oponach, nie tyle sama geometria. Opona może także zużywać się w sposób nieregularny - np. półokrągłe wgłębienia czego przyczyną jest uszkodzony układ kierowniczy i zawieszenia. 

Auto skup Dąbrowa Górnicza, skup samochodów Sosnowiec, a także auto skup Będzin, Tychy, Rybnik, Czeladź dostarcza nam danych statystycznych, które niestety potwierdzają bagatelizowanie sprawy opon auta przez kierowców.

Pamietać należy także aby nie uderzać oponą o wysoki krawężnik, może to spowodować rozcięcia powierzchniowe opony, a w późniejszym czasie przy szybszej jeździe zniszczenie struktury takiej opony w samochodzie.

Loading...