Blog

#auto skup #porady #Dąbrowa Górnicza #Będzin #Sosnowiec #skup samochodów #skup aut #auto #parowanie szyb

 17.09.2017

Parowanie i roszenie szyb w aucie - jak sobie z tym radzić

Wielkimi krokami zbliża się niestety jesień. Dla jednych pora roku idealna, dla innych znienawidzona. Kierowcy są nieszczególnie szczęśliwi z tego powodu. Mokra nawierzchnia, kapryśna aura, wieczna wilgoć w kabinie naszego auta - to tylko nieliczne wady nadchodzącego sezonu. Warto się dobrze do niego przygotować.

Takie nieprzyjemności jak szronienie, noce przymarzanie oraz parowanie szyb od wewnątrz to domena w szczególności pojazdów parkujących pod chmurką. Jeśli nie posiadamy garażu lub po prostu nie mamy możliwości parkować autem w lepszych warunkach musimy przygotować się na te niedogodności. Pogody nie oszukamy, ale napewno możemy poprawić nasz komfort. Jeżeli zadbamy o szyby, zamki czy uszczelki już teraz jesień nam nie straszna.

Podstawową kwestią są dywaniki - warto je wymienić na gumowe z rowkami do zbierania wody. Welurowe dywaniki nie nadają się w naszych warunkach pogodowych, w szczególności o tej porze roku. Mokre buty lub co gorsza ośnieżone potrafią skutecznie zawilgocić dywaniki welurowe co za tym idzie zawilgocić nam kabinę. Nadmiar wody z dywaników gumowych powinniśmy regularnie opóźniać aby zachować w miarę przyzwoite suche powietrze.

Wsiadając do kabiny auta zawsze bezwzględnie powinniśmy otrzepać bądź zdjąć ubranie wierzchnie jeśli jest mokre lub ośnieżone, a buty otrzepać z nadmiaru wody lub śniegu. Pozwoli nam to uniknąć przenikania wody do elementów naszego auta jak tapicerka. Skutkiem takiego przenikania jest przykładowo wieczne zaparowanie szyb.

Następną czynnością którą warto wziąć pod uwagę to zakonserwowanie uszczelek i elementów gumowych wazeliną lub olejem silikonowych. Bardzo często uszczelki potrafią przymarzać lub co gorsza wydawać nieprzyjemne dźwięki np. skrzypienie. Podstawowe czynności konserwacyjne w tym zakresie uchronią nas od tego.

Dmuchawę w samochodzie kierujmy na szyby - ciepłe powietrze oczywiście. W początkowej fazie rozruchu dmuchawa powinna pracować na wewnętrznej cyrkulacji tylko co przyspieszy proces wysuszania powietrza. Jeśli auto jest wyposażone w klimatyzację włączmy ją i podkręcamy temperaturę - to najskuteczniejszy środek na parowanie szyb. Wilgoć jest błyskawicznie wyciągana z kabiny. W przypadku climatronica wystarczy włączyć klimatyzację, automatycznie dobierze parametry pracy do panujących warunków. Sprawnej klimatyzacji wystarczy 5 min do odwilgocenia kabiny.

Przymarzanie szyb to nie tylko tradycyjne skrobaki którymi możemy łatwo uszkodzić szybę np. ją zarysować lecz lub zewnętrzną uszczelkę. Aktualne na rynku istnieje dużo środków - odmrażacze w sprayu, atomizery itd. Generalnie wszelakie preparaty antyroszeniowe.

Loading...