Blog

#motoryzacja #auto skup #porady #Będzin #Chorzów #Sosnowiec #skup samochodów #auto #GPS #lokalizatory

 22.03.2018

Lokalizowanie auta za pomocą lokalizatorów GPS

Lokalizatory GPS dla większości kierowców są raczej zbędne, jednakże jeśli mamy powody aby kontrolować położenie samochodu lub po prostu boimy się kradzieży warto zaopatrzyć się w urządzenia zwane lokalizatorem GPS. Często urządzenia są także stosowane przez rodziców którzy dają dziecku auto i chcą jednocześnie zachować kontrolę.

Urządzenia takie są powszechnie stosowane w samochodach zastępczych które dostajemy od ubezpieczyciela czy z salonu na czas naprawy naszego auta w serwisie. Co więcej część z urządzeń na rynku wyposażonych jest w protokół Bluetooth oraz dedykowaną aplikację wspomagającą śledzenie. Dzięki temu możemy wykorzystać takie urządzenie do odnalezienia cennych rzeczy np. pęku kluczy, portfela czy roweru (lub osób). Kilkadziesiąt metrów to standardowy zasięg tego typu urządzeń.

Wiele lokalizatorów GPS posiada wbudowany alarm komunikujący przekroczenie zadanej prędkości co jest bardzo pomocne szczególnie w samochodach flotowych. Dodatkowo w urządzeniach przeznaczonych dla firm, montuje się anteny zintegrowane w celu zdalnej kontroli jego kontroli.

Prostsze urządzenia służą jedynie do logowania współrzędnych geograficznych i ewentualnie zdjęć z mapy np. Google Earth. Całe dane można zgrać na komputer osobisty poprzez USB i zwizualizować trasę. Na rynku istnieją także urządzenia wodoodporne, czy wspierające śledzenie w czasie rzeczywistym. Niektórzy producenci urządzeń oferują darmowy serwer www, przez który możemy w każdym czasie przeglądać dane dostarczane przez lokalizator. Sam lokalizator najczęściej wysyła dane co 30 sekund. Aplikacje mobilne są tylko wisienka na torcie.

Loading...