Blog

#auto skup #porady #Dąbrowa Górnicza #sprzedaż

 8.11.2016

Auto - zakup i sprzedaż po satysfakcjonującej cenie

Handel samochodami to dzisiaj bardzo trudny i wymagający interes. Zakup samochodu po dobrej cenie, a następnie jego sprzedaż w cenie pozwalającej nam zarobić czasami graniczy z cudem, aczkolwiek profesjonalni handlarze potrafią to robić. Warto się zastanowić przed wejściem do tej branży czy jesteśmy na to gotowi i mamy wystarczające umiejętności i wiedzę.

Przede wszystkim wiedza na temat motoryzacji, rynku a także doświadczenie odgrywa kluczową rolę. Podstawową wiedzę jaką każdy zajmujący się tym zawodem powinien posiadać to wiedza z zakresu mechaniki samochodowej, historii motoryzacji co za tym idzie wiedzy ogólnej z zakresu marek i modeli pojazdów, specyfikacji technicznych oraz tzw. perełek na rynku samochodowym.

Daje nam to na starcie wiedzę na czym realnie możemy zarobić - musimy wiedzieć jakie modele z jakich roczników mają największe zainteresowanie. Przy zakupie należy mieć umiar, cierpliwość oraz umieć negocjować ceny. Oczywiście łączyć to należy z uprzejmością, uczciwością oraz szacunkiem do klienta - jedynie wtedy osiągniemy sukces i renomę. Szczerość w stosunku do klienta, nie ukrywanie wad oraz "pułapek" zapewni nam szacunek klienta, nie zostawi niesmaku po transakcji, a co więcej zapewni nam w przyszłości polecenie innym potencjalnym klientom.

Istotnym faktem na rynku jest to iż nie jest problemem sama sprzedaż auta - prędzej czy później kupiec się znajdzie. Ważniejszy jest tutaj zakup po cenie która pozwoli nam na tym wszystkim zarobić. Handel w każdej branży polega na niskiej cenie zakupu i wypracowaniu tym samym zysku. Wiele sprzedających osób ostro negocjuje, sztucznie zawyża kwoty co nie jest w porządku i nie pozwala dokonać pomyślnie transakcji, wtedy musimy posłużyć się dobrą argumentacją, aby wyprowadzić patową sytuację na dobre tory. Nie warto sprzedawać tylko danej marki czy modelu, to złudne i można na tym podejściu tylko stracić. Rynek jest bardzo nasycony, tym samym jest to trudne zajęcie i wymaga doświadczenia i cierpliwości. Na codzień jako auto skup dąbrowa górnicza spotykamy się z tymi problemami.

Loading...